vodácký areál Praha

Sportovec roku 2014!

Bronzová medailistka a vítězka světového poháru Kateřina Hošková, mistr Evropy Jiří Prskavec a druhý muž mistrovství Evropy i světového poháru Vít Přindiš byli nominováni mezi 50 nejlepších sportovců roku 2014, ze kterých se bude volit desítka vybraných, kteří se podrobí druhému kolu hlasování odborné sportovní veřejnosti. Uplynulé dva roky se mezi elitní desítkou umístil Vavřinec Hradilek. I vzhledem k velice úspěšné olympiádě v Sochi bude velice těžké, aby se někdo z vodních slalomářů a  členů našeho oddílu dostal do finálového výběru.

10336676 10203750784828576 3593127640479052388 n

Jiří Prskavec si nicméně připsal velice cenné druhé místo v anketě pořádané firmou Magnesia, která na trh uvádí nový produkt Magnesia Go a ve stejnojmenné anketě obsadil druhé místo a získal 150000,- na kvalitní přípravu na následující rok.

Vrcholem v příštím roce bude mistrovství světa v Londýně, kde se pojede o velice cenné místenky na Olympiádu do Brazilského Ria. Na trati kde Vavřinec Hradilek získal stříbrnou medaili se v příštím roce odehraje svátek vodního slalomu a velice cenná bude i podpora českých fanoušků, pro které cesta na mistrovství bude mnohem příjemnější než do amerického Deep Creeku.