vodácký areál Praha

Už za měsíc vyvrcholí Světový pohár ve vodním slalomu 2019 v Praze - Troji

Čeští vodní slalomáři rozběhli letošní sezónu ve velkém stylu ziskem medailí na evropském šampionátu, mládežnických mistrovstvích i prvních třech podnicích ICF Světového poháru. Už za měsíc (od 6. do 8. září) budou mít možnost fanoušci vidět v Praze – Troji finále letošní série Světového poháru a zároveň budou korunování noví mistři světa v extrémním kanoe slalomu.

WRR JH 035

Umělá slalomová dráha v Praze – Troji má za sebou generálku před letošní hlavní akcií. Takřka 600 závodníků z celého světa se popralo o vítězství v závodě ICF World Ranking Race a už za měsíc bude již pošestnácté hostit hlavní město České republiky Světový pohár ve vodním slalomu (6. – 8. 9. 2019), který se letos pojede jako „finálový“ závod celé série. Po Londýně, Bratislavě a Tacenu čeká slalomáře další závod v německém Markkleebergu (30. 8 – 1. 9.), a pak se přesunou do Prahy. 

Organizační tým bude čerpat z nejnovějších zkušeností z posledních závodů a většina z pořadatelů World Ranking Race se bude podílet výrazným dílem i na organizaci finálového závodu Světového poháru v Praze. „Finále Světového poháru je pro nás vrcholem, ale minulý víkend byl dobrou přípravou a prověrkou, co bychom mohli ještě před akcí případně vylepšit,“ popsal ředitel organizačního výboru SP Jiří Rohan. 

„Znovu se ukázalo, že český vodní slalom je jedna velká rodina, která umí táhnout za jeden provaz, když je potřeba pomoct, všichni se zapojí,“ dodal organizátor WRR Lukáš Přinda, který bude mít také důležitou úlohu v rámci příprav SP. 

Jeho kolega Ludvík Medřický se každoročně stará o doprovodný program a zajištění zázemí pro návštěvníky i samotné slalomáře, včetně závěrečné oslavy. „Většina z nás to dělá při práci, takže je to docela náročné, ale bereme to zároveň jako zábavu a koníček. Všichni jsme bývalí, nebo i stále aktivní vodní slalomáři, takže máme v Troji svoje srdce,“ řekl Medřický. 

Cíle organizátorů Světového poháru a World Ranking Race ve vodním slalomu zůstávají společné: „Připravit program tak, aby měl každý pocit, že je tak trochu součástí závodu a ukázat, že vodní slalom je sport, který opravdu baví,“ shodli se organizátoři. 

Odkaz na vstupenky: https://www.ticketportal.cz/event/2019-ICF-Canoe-Slalom-World-CupPrague
Více o Světovém poháru ve vodním slalomu na oficiálních stránkách www.slalomtroja.cz nebo na sociálních sítích Canoe Slalom Prague - https://www.facebook.com/CanoeSlalomPrague a #czechcanoe. 

Program SP: http://www.slalomtroja.cz/cz/informace-k-zavodu/program-zavodu

Děkujeme všem partnerům akce, zejména pak hlavním partnerům: SKUPINA ČEZ, Uniqa pojišťovna, Hlavní město Praha a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.