vodácký areál Praha

Vstupní informace pro nové členy

logoUSK cbAhoj, všem zájemcům o vodní slalom,

pokud je vám od 8 do 11 let a zajímáte se o provozování sportu spojeného s vodou, nezatíženého dopingem a aférami, jste na správném místě.

Kde nás najdete?
Činnost provozujeme na naší umělé slalomové dráze v Praze - Troji a zázemí v loděnici nám poskytuje Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Na koho se obrátit?

O začínající závodníky (přípravka, předžáci, žáci) a členy SCM (dorostenci) se starají tito trenéři oddílu: Miloslav Říha, Jiří Kolář, Martin Říha, Radka Bačáková, Irena Pavelková, Petra Fryšová, Kateřina Havlíčková, Filip Jančar a Marcel Potočný.

Pokud máte zájem vyzkoušet náš sport, tak prosím nejprve kontaktujte Miloslava Říhu, Jiřího Koláře nebo Radku Bačákovou, případně se můžete rovnou přijít do Troje podívat.

Miloslav Říha: mobil: 602 162 856, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jiří Kolář: mobil: 731 532 593, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Radka Bačáková: mobil: 604 617 690, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Co pro začátek potřebujete?
Pro úplný začátek stačí, aby jste si na trénink přinesli náhradní převlečení.
Loď, pádlo a špricdeku vám zapůjčíme.

Kdy, jak a kde tréninky probíhají?
Tréninky pro začátečníky jsou obvykle od pondělí do čtvrtka vždy od 16:30hod.
Trénink probíhá dle klimatických podmínek celoročně na vodě, přes zimu chodíme v loděnici do tělocvičny a posilovny, a jednou za 14 dnů máme pronajatý bazén v Suchdolu na výuku eskymáckých obratů a plavání. Samozřejmě provozujeme i další doplňkové sporty. V době hlavních školních prázdnin organizujeme pro začátečníky soustředění. Pro pokročilejší závodníky akcí přibývá přes celý rok. V zimě organizujeme také jedno soustředění na lyžích.

Kolik vás to bude ročně stát?
Členské příspěvky jsou pro mládež 7000 Kč na rok. Podrobnější informace k příspěvkům najdete zde.
Náklady na vlastní činnost:
- pořízení vlastního vybavení (loď, pádlo, vybavení na vodu), vybavení lze v oddíle i zapůjčit (3 000 Kč/rok), doprava a ubytování na závodech a soustředěních. S přibývající výkonností se vaše náklady snižují. Oddíl hradí na veřejných závodech (závody nejnižšího typu) startovné.

Co od vás očekáváme?
Chuť trénovat, překonávat překážky, poprat se s přírodou, vítězit, radost a pohodu z pohybu, přijmutí našeho klubu za svůj.

Co můžete očekávat od nás?
Největší oddíl vodního slalomu v ČR, jehož závodníci tvoří polovinu reprezentačního družstva ČR, trenérské zajištění, vynikající zázemí loděnice a slalomové dráhy, dobrá parta, pomoc při výkonostní cestě vzhůru, čistý a krásný sport.

Jaké je další zabezpečení pro sportovní růst?
Při oddílu je zřízeno Sportovní centrum mládeže (SCM), které spádově (Praha a okolí) podporuje sportovní přípravu talentované mládeže. SCM je financováno z Národní sportovní agentury.

Oddíl spolupracuje s VICTORIA Vysokoškolským sportovním centrem (VICTORIA VSC), které podporuje přípravu nejlepších sportovců našeho odvětví a je financováno z resortu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Členové VICTORIA VSC sekce kanoistika slalom jsou většinou i zároveň členy oddílu vodního slalomu USK Praha.

Přihláška do USK Praha - oddíl vodního slalomu (PDF 63,5 kB)

Těšíme se na vás.

 Miloslav Říha

Adresa kde provozujeme náš sport:
Umělá slalomová dráha
Loděnice FTVS UK
Vodácká 8
Praha 7 - Troja
171 00

Jak se nejlépe dostat do Troje?

Adresa sídla klubu:
Univerzitní sportovní klub Praha (USK Praha)
Na Folimance 2490/2
120 00 Praha 2 - Vinohrady
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 222 560 800
IČO: 00393495
DIČ: CZ00393495
Zastoupený: Ing. Petr Motlík
Vedený: ve spolkovém rejstříku u Městského soudu v Praze, oddíl L 2284
Bankovní spojení: Česká spořitelna, Praha 1, Václavské nám. 16
Číslo účtu: 1922390329/0800 (variabilní symbol oddílu vodního slalomu 187)