vodácký areál Praha

Už za dva týdny poznáme v Praze – Troji vítěze Světového poháru ve vodním slalomu i mistry světa v extreme slalomu

Sportovní fanoušci se mohou těšit na hvězdy, které opět zavítají do Prahy – Troje již za dva týdny. Světový pohár ve vodním slalomu letos 6. až 8. září vyvrcholí právě v české metropoli, kde se také rozdají tituly mistrů světa pro závodníky v extrémním slalomu. Akce bude probíhat za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na umělé slalomové dráze v Troji spolu s bohatým doprovodným programem v průběhu celého týdne.

IMG 8306

Sezóna závodů ve vodním slalomu postupně vrcholí a reprezentanty čekají poslední vrcholy letošního roku před olympijskou sezónou. Nejdříve se utkají o republikové tituly na Lipně (24. – 25. srpna), pak se přesunou na Světový pohár do německého Markkleebergu (30. 8 – 1. 9.) a týden na to pak sezónu ukončí finále Světového poháru v Praze – Troji s vrcholem na mistrovství světa ve španělském La Seu d´ Urgell (25. – 29. září).

„Všichni se na závody těšíme, ale je jasné, že vrcholem je pro nás nepopsatelná atmosféra za podpory domácích fanoušků v Praze – Troji," řekl Vít Přindiš, který se stal prvním českým vítězem série Světových pohárů před dvěma lety. Jako závodník se také aktivně účastní přípravy závodu, zejména Pádlojízdy pro širokou veřejnost.

„Myslím, že toho pro diváky děláme skutečně dost. Všichni si mají možnost užít týden vodního slalomu, který začíná již tradičně v pondělí před Světovým pohárem Pádlojízdou společně se závodníky. Lidé si tu atmosféru neskutečně užijí a jen jednou ročně můžou spatřit krásy Prahy z úplně jiné perspektivy. V úterý se pak slalomáři přesunou na Náplavku na Prague Riverside Cross, což je pro nás příjemné odreagování od předzávodního stresu,“ dodal jeden z nejlepších kajakářů světa. 

Kromě české špičky, jako je čerstvá mistryně Evropy Amálie Hilgertová, multitalentovaná Tereza Fišerová, která sbírá medaile na kánoi i kajaku, olympioniků Vavřince Hradilka, Kateřiny Kudějové a vedoucího kajakáře v letošním Světovém poháru Jiřího Prskavce, uvidíme i zahraniční hvězdy. Jeden z nejsilnějších týmů vyšle opět Slovensko s olympijskými medailisty jako je Matěj Beňuš, Michal Martikán nebo legenda Elena Kaliská. Na startu nebude chybět ani nejlepší závodnice světa a držitelka World Paddle Award Jessica Foxová. Nejsilnější týmy přicházejí také z Francie nebo Německa. Ředitel organizačního výboru a bývalý elitní vodní slalomář Jiří Rohan věří, že v Troji uvidí skvělé sportovní výkony a skvělou atmosféru. „Věřím, že za každého počasí se nám povede uspořádat skvělou akci a navážeme tak na úspěchy z loňských let, kdy závody v Troji vysoce hodnotili nejen představitelé mezinárodní kanoistické federace (ICF), ale i samotní závodníci. Ti se k nám rádi vracejí a my se pro ně snažíme vytvořit vždy co nejlepší podmínky. To pak přináší svoje ovoce v podobě skvělých sportovních výkonů i nezapomenutelných momentů pro diváky v Troji i při televizních obrazovkách,“ popisuje Jiří Rohan.

Odkaz na vstupenky: https://www.ticketportal.cz/event/2019-ICF-Canoe-Slalom-World-CupPrague

Více o Světovém poháru ve vodním slalomu na oficiálních stránkách www.slalomtroja.cz nebo na sociálních sítích Canoe Slalom Prague - https://www.facebook.com/CanoeSlalomPrague a #czechcanoe. 

Program SP: http://www.slalomtroja.cz/cz/informace-k-zavodu/program-zavodu

Děkujeme všem partnerům akce, zejména pak hlavním partnerům: Skupina ČEZ, UNIQA pojišťovna, a.s., Hlavní město Praha a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.