vodácký areál Praha

Světový pohár ve vodním slalomu v červnu i s diváky

Méně než dva měsíce zbývají do letošního startu seriálu Mezinárodní kanoistické federace (ICF) ve vodním slalomu. Světový pohár se pojede na umělé slalomové dráze v Praze-Troji od pátku 10. června 2022. Praha tak navazuje na loňský podnik, který se ještě za plných proticovidových opatření uspořádal ve stejném termínu před rokem.

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze (10.–12. 6.) odstartuje sérii pěti závodů, které postupně zavítají do Česka, Polska, Slovinska, Francie a Španělska, přičemž první velkou mezinárodní akcí sezony bude už květnové mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši (25.–29. 5.). Vrchol v podobě světového šampionátu se uskuteční na konci července v německém Augsburgu (26.–31. 7.). 

Aktuální situace na umělé slalomové dráze v Praze-Troji

V Troji se od 20. 9. 2021 realizují dvě stavby: přeložka vyústění kanalizace OK4F s investorem Hlavní město Praha a oprava dělící stěny a dna slalomové dráhy spolu s umístěním drážek UNISTRUT, kde je možnost instalace umělých překážek Rapid Blocs, které jsou již na většině slalomové dráhy. Investorem je Povodí Vltavy s. p. 

Kolaudace opravy dělící stěny proběhla 11. 4. 2022. Na trati se již od středy 13. dubna opět trénuje. Kolaudace přeložky kanalizace a následné zprovoznění přilehlé komunikace je očekáváno do poloviny května.

Vstupenky, diváci, covidová opatření 

Podle ředitele organizačního výboru SP ve vodním slalomu v Praze-Troji Jiřího Rohana se po dvouleté přestávce mohou těšit na sportovní klání i diváci. „Mezinárodní kanoistická federace vydala COVID manuál, podle kterého se přítomnost diváků řídí omezeními dle aktuálních podmínek v dané zemi, kde akce probíhá. V našem případě tak nepředpokládáme žádná omezení,“ říká Jiří Rohan.

Vstupenky by měly být k dispozici v průběhu května. Cena v předprodeji 300 Kč/víkend (sobota a neděle), cena na místě 200 Kč/den. V pátek je vstup zdarma. Děti do 140 cm a handicapovaní mají vstup zdarma. 

Světový pohár a mezinárodní akce ve vodním slalomu se v Praze těší velké oblibě nejen ze strany fanoušků, ale i závodníků. Uspořádání mezinárodních závodů na nejvyšší úrovni vyžaduje i finanční zajištění. „Podpora od partnerů akce je na srovnatelné úrovni předcházejících let, což nám dělá velkou radost. Generálním partnerem je SKUPINA ČEZ a hlavním partnerem UNIQA. Naopak finanční podpora od Hlavního města Prahy je oproti předcházejícím letům nižší, a zároveň s obavami očekáváme výši finanční podpory od Národní sportovní agentury v rámci programu Významné sportovní akce – v tomto programu je alokována polovina loňské částky,” upřesňuje Rohan.  

Zkušený organizační tým již aktivně pracuje na přípravách k zajištění plnohodnotného závodu. „Cílem je i letos připravit Světový pohár na nejvyšší úrovni pro závodníky i pro diváky, na které se po dvou letech velmi těšíme. Věříme, že budeme svědky skvělých sportovních výkonů a díky divákům i parádní atmosféry, která k závodům v Troji vždy patřila,“ dodává za OV Jiří Rohan.

2149287_643712_Praha_logo.png

finančně podporuje